Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Na szczęście mieszkam w Europie, tutaj na Wyspach inaczej rozwiązuje się takie problemy:


Ps. Kolego Tom, rozumiem, że jesteś jedyny tam Europejczyk, ale Chińczycy nie mają jaj aby się postawić??? Może im to pasuje? Tak czy siak, powodzenia!

Protestowali sobie na Wechacie. I tyle. Na wiecej nikt sobie nie pozwoli. Nawet protesty antylockdownowe pojawily sie dopiero po 3 latach totalnego rozwalenia gospodarki.
 

dunajec1

Active Member
112
47

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246

tolep

five miles out
8 556
15 443
Jakaś zajawka tl;dw?
Że to (znaczy wszystko co się powszechnie o tym mówi od lat) generalnie strachy na Lachy opierające się na jednym gównoartykule gdzieś tam zamieszczonym w 2015. Zamiast zajawki przeczytaj parę komci pod filmikiem

@zhenzhenzhang

7 miesięcy temu
As a Chinese person, I literally never heard of "social credit" other than on foreign memes. Really great, unbiased, educational video.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Na osiedlu wprowadzili u mnie bramki ktore mozna otworzyc tylko na okazanie ryja albo kodu QR. Jak zaprosisz gosci do siebie to musisz ich zarejestrowac w systemie (imie+numer telefonu). Jeszcze glosnik przy bramie nawala na cale osiedle: "zeskanuj ryja albo QR code zeby wejsc".
Tak wlasnie wyglada Pieklo.

P.S. wiekszosc mieszkancow protestowala i mowila ze to naruszenie prywatnosci (i niedogodnosc bo teraz nie ma jak przejsc przez inne osiedla do sklepu po drugiej stronie albo umowic sie na granie w kosza na innym osiedlu). Zostali olani. Czyli pewno zarzadzenie wladz miasta albo i wladz centralnych.
P.S.2. Poki co jest jeszcze mozliwosc wjechania autem bezposrednio na podziemny parking bez potrzeby skanowania QR koda kazdego pasazera...ale kto wie jak dlugo...
Po paru dnia megafon wylaczyli a po paru tygodniach wiekszosc osiedli trzyma jedna "furtke" owarta az do zachodu slonca. A po zachodzie zazwyczaj wystarczy krzyknac do ochroniarza "hej szefie, mozna otworzyc?" i chlop otwiera bez bolu i pytan, LOL.
A na moim osiedlu ktos chyba walnal w ta bramke bo powyginana byla w 10 paragraf i musieli ja zdjac. A ze Chinski Nowy Rok to nie ma komu nowej wstawic.
Czyli jakos sobie Chinczyki potrafia poradzic, haha. Zamiast protestow, wola sabotaz!
 
Do góry Bottom